Официјално потврдено: Лионел Меси потпиша за Интер Мајами!

Готово е. Екипата на Интер Мајами на својот твитер-профил потврди дека Лионел Меси е нивен нов играч.

Според пишувањата, Меси ќе потпише тригодишен договор со Интер Мајами со опција Аргентинецот на крајот од секоја сезона да може да го раскине договорот или тој автоматски да се продолжува.

 

- Оглас -

Најнови вести