Охриѓанецот Чеди Осман потпиша четиригодишен договор со Кливленд вреден 31 милиони долари

Турскиот репрезентативец родум од Македонија продолжува со тимот на Кавс, а првата сесзона ќе заработи 8,6 милиони долари, а потоа секоја година сумата ќе расте.

Слични вести...