Октопод ли си, пајак ли си? Турскиот коментатор полуде по одбраната на Мерт против Австрија (Видео)

Kоментаторот на националната турска телевизија ТРТ Спорт, Озкан Озтурк, беше крајно емотивен во последните неколку секунди од натпреварот на неговата татковина против Австрија на ЕВРО 2024, кој заврши 2-1.

Во последните моменти од мечот голманот Мерт Ѓунок имаше феноменална одбрана по ударот со глава на Кристоф Баумгартнер, со што спречи израмнување на 2-2 и продолженија. Турција е четвртфиналист и во битка за влез во полуфиналето ќе игра со Холандија.

Коментаторот Озтурк на цел глас викаше: „Мееерт, Меееерт. Дали си октопод? Дали си пајак?“

- Оглас -

Најнови вести