Ол-стар забивање за чудесно отворање на Божиќната НБА програма (Видео)

Њујорк во „Медисон сквер гарден“ на своите навивачи со победа над Атланта од 101:87 им го честиташе Божиќ. Уште од првите неколку минут, домаќините започнаа феноменално и поведоа со 19:3, а потоа константно ја одржуваа предноста.

Едноставно Њујорк водеше од првата до последната минута, а како шлаг на победата беше последните поени на домаќините. Оби Топин тргна во напад и со фантастично забивање како за натпревар во ол-стар меч и ги воодушеви навивачите.

https://twitter.com/i/status/1474825207307128832

- Оглас -

Најнови вести