Олмо го руши клупскиот рекорд на Динамо – Милан го купува Шпанецот за 30 милиони евра

Хрватските медиуми објавија дека работата е завршена, а росонерите првично ќе платат 20 милиони евра, плус бонуси и процент од следниот трансфер

Слични вести...