„Опасни“ квоти на денот во Sport Life, има Ламји, Копјаници, Орли (Фото)

Обложувалницата Sport Life за денеска нуди пет Квоти на денот кои прават вкупен коефициент од 44.70, а поединечно сите предлози се со квоти поголеми од 2.00.

Првиот предлог е со квота 2.30, а играта е дека солунскиот ПАОК, кој гостува кај Ламија, ќе даде макар еден гол во првото полувреме и на крајот ќе постигне два или повеќе голови.

Потоа следува мечот Твенте – Ајакс од Купот на Холандија, каде што за голови во двете мрежи и барем по еден гол во двете полувремиња, квотата е 2.10.

Куп-меч од Грција е и дербито АЕК – Олимпијакос. Тука ништо не се знае, па можеби паметно е да се одигра дека во двете полувремиња ќе има од еден до три гола, игра за која квотата е одлична, 2.15.

Ако верувате дека Ленс нема да загуби во регуларните 90 минути на гостувањето кај Лориен во Купот на Франција, но притоа на мечот ќе има од два до четири гола, тогаш треба да уплатите во Sport Life, квотата која ви се нуди е 2.05.

Интересен е и последниот предлог, а тоа е дека Бенфика ќе даде еден или два гола на куп-гостувањето кај Брага. Квотата е 2.10.

- Оглас -

Најнови вести