Оштетен ли е Роналдо, Салах ја доби наградата за најубав гол (Видео)

Многу реакции предизвика одлуката на ФИФА да му ја додели наградата „Ференц Пушкаш“ на Мохамед Салах за најубав гол на сезоната.

Бурни се реакциите на фудбалските фанови на социјалните мрежи веднаш по изборот на Гала-фудбалската вечер во Лондон.

Салах постигна мајсторски гол, но дали тој погодок беше поубав од ремек-делото со ножички на Роналдо на дуелот меѓу Реал Мадрид и Јувентус?

- Оглас -

Најнови вести