Осимен откри како преговараат Саудијците: Јас им велам Не, а тие ја зголемуваат понудата

Напаѓачот на Наполи, Виктор Осимен, во поткастот на поранешниот нигериски репрезентативец Џон Оби Микел откри како изминатото лето течеле преговорите со претставниците на саудискиот Ал-Хилал.

Иако многу европски екипи во летниот преоден рок пројавија голем интерес за Осимен, најконкретни и најупорни беа Саудијците, кои на крајот сепак не успеаја да се договорат со напаѓачот откако Наполи ја прифати нивната понуда од 150 милиони евра отштета.

„Тоа беше лудо. Колку повеќе им велев Не, тие сè повеќе ги зголемуваа понудите. И така постојано се вртевме во круг. На крајот беше „вау“. Доколку ја прифатев понудата, ќе ми го променеше животот, а тие не сакаа да се откажат по никоја цена. На крајот им реков, ова е последно Не и јас останувам во Неапол. Да бидам искрен, не сакав да си одам од Наполи доколку клубот сака и понатаму да бидам дел од него. Но, исто така, таква понуда беше многу тешко да се одбие“, изјави Осимен.

 

- Оглас -

Најнови вести