Остануваме без евролигашки играч, Валенсија не смета на Димитријевиќ за следната сезона?

Кошаркарскиот клуб Валенсија откако доби место во Евролигата, решил да се раздели со македонскиот плејмејкер Ненад Димитријевиќ. Ова го најавува едно радио, а се оди и чекор понапред со шпекулациите, па се спомнува Гран Канарија како идна дестинација на Нено.

Останува да се види дали ова се само гласини или навистина Димитријевиќ нема да заигра во Евролигата, но ќе остане во силната шпанска лига.

- Оглас -

Најнови вести