Ова се „зицерите“ на денот

Многу дерби натпревари има денеска низ цела Европа. Мечеви кои се атрактивни за гледање и за типување, но и дуели кои носат дополнителен ризик ако се одиграат. Кога се играат дерби среедби, резултатот речиси секогаш е непредвидлив и ништо не може да се знае предвреме.

Доколку не сте од оние кои сакаат да ризикуваат во обид за да се стигне до добитно ливче, во понудата на SPORT LIFE секогаш може да се најдат и двојки кои се како „зицери“ за добивка. Има фаворити кои едноставно само треба да потврдат дека се многу подобри од ривалот и на тој начин да помогнат да се стигне до добитно ливче.

Затоа Ви одвоивме дури 15 натпревари на кои има изразит фаворит во дуел со послаб ривал, па вие одберете кои се најсигурните типови за денеска.

Арсенал – Вотфорд 1.50 – 4.65 – 5.80

Манчестер С. – Брајтон 1.10 – 10.00 – 27.00

Хадерсфилд – Тотенхем 5.90 – 4.05 – 1.55

Селтик – Абердин 1.46 – 4.25 – 7.10

Интер – Калјари 1.36 – 5.00, 8.75

Рапид Вина – Сент Полтен 1.67 – 3.80 – 5.00

Лион – Нант 1.35 – 4.85 – 8.50

Шалке – Мајнц 1.70 – 3.80 – 4.95

Барселона – Атлетик Билбао 1.17 – 8.00 – 16.00

Брентфорд – Ридинг 1.50 – 4.30 – 5.90

Бреда – ПСВ 11.00 – 6.30 – 1.25

Ситард – Ајакс 11.00 – 6.75 – 1.25,

Падерборн – Ауе 1.70 – 3.65 – 4.80

Спортинг – Маритимо 1.40 – 4.55 – 7.90

Гленавон – Дунганон 1.37 – 4.75 – 6.70

 

- Оглас -

Најнови вести