Паје го запали „Велодром“ со два гола – Марсеј прв стигна до 4.000 голови во Лига 1

Димитри Паје го постигна рекордниот погодок, а Марсеј е единствениот тим што има постигнато 4 илјади погодоци во француското првенство.

Слични вести...