Пандев: Нема да бидам во Рим, на телевизија ќе гледам Италија – Македонија

Горан Пандев во интервју за „Кориере“ кажа дека нема да присуствува на „Олимпико“ во Рим задутре и дека мечот Италија – Македонија ќе го гледа на телевизија.

„Натпреварот ќе го гледам на телевизија, нема да бидам во Рим. Ова е специјален меч за мене, не би сакал да давам прогноза“, изјави Пандев, кој откри и дека не верува дека ќе стане тренер, како и дека сака да ужива со семејството бидејќи во минатото немал време да го прави тоа и да поминува толку време дома.

- Оглас -

Најнови вести