Пандев со поддршка за Елмас и Наполи на гостувањето во Џенова

Горан Пандев како играч на Наполи се радуваше на титула во Купот на Италија, а сега Елиф Елмас со истиот клуб атакува на титулата во Серија А.

Токму денеска Елмас со Наполи гостува во Џенова кај Сампдорија, што беше добра шанса за Пандев да се види со некои од неговите поранешни соиграчи, но и да му посака среќа на Елмас.

- Оглас -

Најнови вести