Паника во Лион на последниот тренинг пред пресметката со Сити

На последниот тренинг на Лион кој се одржа утринава во пресрет на дуелот против Манчестер сити во Лигата на шампионите, на повреда се пожалил Хусем Оуар. Медицинскиот тим морал да интервенира, а станува збор за болки во левата нога.

Оуар е еден од клучните играчи во составот на Руди Гарсија, па би била вистинска штета доколку францускиот играч за врска го пропушти тешкиот дуел со Манчестер сити.

Неивесноста со Оуар е дополнителна мака за Лавовите ако се знае дека за вечерашната средба неизвесни за настап се дефанзивецот Денајер и офанзивецот Корне.

- Оглас -

Најнови вести