Пари Сен Жермен остана без напаѓачи за дуелот со Бордо, Кен е позитивен на ковид-19

Светците имаат императив да победат против незгодниот домаќин, а ќе мора да го сторат тоа без Мбапе, Нејмар, веројатно и Икарди, а сега сигурно и без италијанскиот репрезентативец кој има корона-вирус.

Слични вести...