Парондо: Задоволен сум, експериментиравме во второто полувреме

По победата над Стеауа од 34:30 во СЕХА-лигата, со која ракометниот тим на Вардар успешно ја финишираше календарската 2018 година, тренерот Роберто Парондо рече дека е задоволен што сите играчи се вклопиле во менувањето на шемата.

„Среќен сум што победивме. Игравме навистина добро во првото полувреме и разликата од 11 гола предност го одлучи победникот. Потоа малку ја сменивме дефанзивната шема, но сите играчи добро се снајдоа и се адаптираа на сите промени. Стеауа одигра добро во второто полувреме и треба да ѝ се честита“ рече Парондо.

Романците рекоа дека Вардар е една од подобрите екипи во Европа и за нив чест било што си ги одмерувале силите со еден таков моќен тим.

Следниот меч на Вардар во СЕХА е на трети јануари во Нови Сад против Војводина.

- Оглас -

Најнови вести