Партизан има комплекс против Валенсија

Валенсија го победи Партизан со 89-81, па сега белградските Црно-бели се на две победи заостанување зад местата кои водат во плејофот на кошаркарската Евролига.

Ова беше четврти меѓусебен дуел на овие клубови и четврта победа на Шпанците. Партизан дома загуби од Валенсија со 96-100 по продолжение, сакаше да се реваншира, но не успеа.

- Оглас -

Најнови вести