Пеколно ќе биде во Барселона и Монако, мајсторки кои треба да ги одредат патниците на фајнлфор турнирот

Вечерва ќе кулминира распретот во кошаркарската Евролига, барем кога се работи за екипите кои ќе играат на фајнлфор завршницата. Засега Реал Мадрид и Панатинаикос си обезбедија место на турнирот кој ќе се игра во Берлин, а вечерва треба да бидат познати и останатите два патници кои ќе се борат за европската круна.

Ова се мечеви на кои може да одлучи моменталната инспирација на некој од играчите, па токму затоа посебен предизвик е да се погоди „плус-минус“ за бројот на поените, скоковите или асистенциите на оние кои ќе се најдат на теренот. Во Sport Life таа понуда е посебно богата и е мерак за секој кошаркарски познавач.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести