Пелегрини со мајсторија го крена „Олимпико“ во делириум (ВИДЕО)

Рома има убедливо водство против Јувентус од 3:1 откако за кратко време постигна два брзи погодоци.

Хенрик Мхитаријан во 48-та минута погоди за 2:1 додека актуелниот резултат го постави Лоренцо Пелегрини.

Тој постигна мајсторски гол од слободен удар во самиот агол, во манир на врвните играчи со што го крена „Олимпико“ во делириум.

- Оглас -

Најнови вести