Пелистер не успеа да го победи Детонит, Беса одигра по планот и со Кожуф го дели врвот на табелата

Екипите на Беса и Кожуф остануваат единствените со максимален ефект после четири првенствени кола во второлигашката конкуренција.

Лидерот Беса многу потешко од очекувањата и со пресврт ја совлада живата екипа на Каменица Саса, додека Кожуф изненадувачки го совлада Арсими на гости со 0-2.

Во дербито на колото Пелистер и Детонит Плачковица одиграа 0-0 во Битола.

Резултати:

Арсими – Кожуф 0-2
Башкими – Беласица 0-3
Беса – Каменица Саса 2-1
Скопје – Караорман 2-1
Охрид Лихнидос – Вардар Н. 2-3
Пелистер – Детонит Плачковица 0-0
Победа – Осогово 1-0
Тетекс – Новаци 0-2

Табела:

1. Беса 12, 2. Кожуф 12, 3. Пелистер 10, 4. Детонит Плачковица 10, 5. Башкими 9, 6. Победа 7, 7. Беласица 6, 8. Новаци 6, 9. Охрид 4, 10. Скопје 4, 11. Арсими 3, 12. Караорман 3, 13. Вардар Н. 3, 14. Тетекс 3, 15. Каменица Саса 1, 16. Осогово 0.

- Оглас -

Најнови вести