Перишиќ слободно може да почне нова кариера кога ќе ја заврши фудбалската (ВИДЕО)

Иван Перишиќ веќе долги години наназад настапува во најквалитетните фудбалски лиги.

Хрватот, кој има навистина одлична кариера, има играно за Борусија Дортмунд, Волфсбург, Баерн Минхен, а во моментов е во Интер, со кого ја освоија титулата во Серија А.

Перишиќ игра навистина одлично во оваа сезона и досега има четири погодоци и една асистенција во најсилната италијанска лига.

Тој на своите профили на социјалните мрежи објави видео каде што ги покажува своите боречки способности.

Како за фудбалер, се снаоѓа навистина одлично и доколку продолжи да го тренира овој спорт, во иднина би можеле да го видиме во рингот.

- Оглас -

Најнови вести