Пешиќ го објави списокот за ЛОИ: Никола Јокиќ ќе игра за Србија во Париз!

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Србија, Светислав Пешиќ, го објави списокот со повикани кошаркари за настап на Олимписките игри во Париз. На списокот од 16-мина кошаркари се најде и Никола Јокиќ, па Србите веќе може да го очекуваат дуелот против американскиот дрим-тим.

Србија на турнирот во Париз е во група со САД, Јужен Судан и еден квалификант.

- Оглас -

Најнови вести