Пет меча носат вкупна квота над 50, шлагот е на крајот, кога игра Аргентина

Пет интересни натпревари кои се играат вечерва, со примамливи комбинации, доколку се одиграат заедно на еден тикет, носат вкупен коеифициент од 52.05.

Во романскиот Суперкуп, ФЦСБ е апсолутен фаворит против второлигашот Хунедоара, а играта за победа на ФЦСБ и да има барем по еден гол во двете полувремиња се вреднува со 2.30.

Дери сити е фаворит на гостувањето кај Слајго роверс и треба да победи во меч на кој ќе има од два до пет гола. Оваа комбинација носи квота од 2.30.

Шемрок пред своите навивачи треба да биде во улога на фаворит против Дандалк и се очекува домаќините да дадат барем еден гол во првото полувреме и најмалку два погодоци до крајот на средбата за да биде добитна комбинацијата која има квота точно два.

Во Бразил, Флуминенсе и Интернасионал треба да играат со погодоци во двете полувремиња, но бројот на голови да не биде повеќе од три по полувреме. Оваа атрактивна комбинација е со коеифицнет од 2.40.

Аргентина и Еквадор ќе играат во четвртфиналето на Копа Америка и тука Гаучосите треба да тргнат офанзивно, па се очекува да постигнат од два до четири гола, комбинација што се вреднува со квота од 2.05.

- Оглас -

Најнови вести