Петмина на брод го тепаа светскиот првак во фрлање копје, атлетичарот заврши во море (Видео)

Човекот кој неодамна на атлетското СП во Јуџин стана светски првак во фрлање копје, Андерсон Питерс од Гренада, беше претепан од пет мажи кои работеле на бродот, а на социјалните мрежи се појавија и снимки од инцидентот кој се случи на брод, за време на една забава.

Питерс падна во морето, но 24-годишниот атлетичар брзо излезе од водата, и информациите се дека нема посериозни повреди.

- Оглас -

Најнови вести