Петте Квоти на ден нудат можност за одлична добивка

Денешните натпревари од Квоти на ден, ако ги одиграте сите пет заедно, ќе добиете вкупен коефициент од 47.35.

Првиот натпревар е од новото коло во Бундеслигата меѓу Аугсбург и Штутгарт и тука предлогот е да се одигра на голови. За играта да има најмалку еден гол во првото полувреме и најмалку три на целиот меч, квотата изнесува 2.05.

Најголема е квотата за дуелот од Серија А меѓу Верона и Болоња, каде исто така предлогот е да игра на голови. Квота од 2.50 се добива ако одиграте дека ќе има помеѓу еден и три гола и во првото и во второто полувреме.

Најмалата квота е за натпреварот меѓу Арсенал и Саутемптон и изнесува 2.00 и тоа за играта дека Топчиите ќе постигнат меѓу еден и три гола и во првото и во второто коло.

ПСЖ е апсолутен фаворит на гостувањето кај последнопласираниот Анже во Лига 1. За играта 2-2& 2-6 гола, квотата изнесува 2.10.

Петтиот предлог е од португалскиот шампионат каде на Брага и е потребна победа за да го задржи третото место на табелата кое носи во квалификациите за пласман во Лигата на шампионите. Брага се очекува да победи на гостувањето кај Каса Пиа и притоа да биде постигнат барем еден гол во второто полувреме.