Петте Квоти на денот нудат можност за одлична добивка (Фото)

Денешните Квоти на денот ако се одиграат заедно на еден тикет, прават вкупен коефициент од 70.11.

Првиот предлог е од дуелот од Серија А меѓу Сасуоло и Салернитана и има квота од 2.20. Оваа квота се добива ако се одигра дека Сасуоло ќе слави и ќе биде постигнат барем еден гол во првото полувреме.

Најмалата квота е од дуелот од Бундеслигата и има квота од 2.15. На мечот меѓу Борусија Менхенгладбах и Волфсбург се очекуваат голови и поради тоа предлогот на Sport Life е да одиграте дека ќе бидат постигнати барем еден гол во првото полувреме и барем два во второто.

Голови се очекуваат и на дуелот меѓу Ватерфорд и Корк сити во ирскиот шампионат. Предлогот на Sport Life е да одиграте дека барем едно од двете полувремиња ќе заврши ГГ. Квотата за оваа игра е 2.20.

Новото коло во Лига 1 започнува со дуелот меѓу Монпелје и Ница, каде што гостите се благи фаворити. Тука предлогот е да се одигра дека Ница нема да загуби, како и дека ќе има повеќе голови во второто полувреме, а квотата за оваа игра е 2.45.

Последниот предлог е од Ла Лига и ја има најголемата квота. Новото коло во Ла Лига ќе биде отворено со мечот Атлетик Билбао – Селта, каде што домаќинот е фаворит да ги освои трите бода. Квота од 2.75 се добива ако се одигра дека Атлетик Билбао ќе постигне меѓу еден и три гола и во првото и во второто полувреме.

- Оглас -

Најнови вести