Петте Квоти на ден нудат вкупен коефициент 89.68, а Македонија е на чело дека ќе го победи Азербејџан

Пет репрезентативни дуели има во денешната понуда од Квоти на ден. Возбудувањата ќе започнат со дуелот на арената „Тодор Проески“ каде Македонија е домаќин на Азербејџан и тука треба да се одигра патриотски. Победа на Македонија со 1-1&2+ носи одлична квота од 2.80.

Словенија е домаќин на Црна Гора, а тука опцијата е Словенците да не загубат во средба на која ќе има меѓу два и четири погодоци. Квотата за такво нешто е 2.05.

Луксембург и Бугарија ќе играат меч во кој се очекуваат погодоци во двете полувремиња. За 1-3I&1-3II квотата е 2.10.

Катар како домаќин на Светското првенство во првиот меч го пречекува Еквадор. Опцијата за Еквадор да постигне барем еден гол во првото полувреме е 2.40.

Австрија и Италија ќе играат контролен дуел, а тука играта е на голови за Аѕурите. За Т2 1+I & T2 2+ се нуди одличен коефициент од 3.10. Ако ги одиграте овие пет меча на еден тикет, ќе добиете вкупен коефицинет од 89.68.

 

- Оглас -

Најнови вести