Петтиот тенисер на светот, повраќаше на терен (Видео)

Американскиот тенисер Тејлор Фриц, кој е петторангиран на АТП листата, тешко го поднесе мечот против сонародникот Томи Пол во Акапулко.

Средбата траеше дури 3 часа и 29 минути, а победи Пол со 6-3, 6-7, 7-6. Ова беше најдолг меч во историјата на турнирот, а Фриц беше толку исцрпен во финишот, што мораше да поврати пред да продолжи да сервира. Фриц прво поврати во крпа, а потоа во кантата која беше зад неговата клупа.

https://twitter.com/i/status/1631934059554410496

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести