Пјерлуиџи Колина не бил секогаш ќелав, се појави ретка негова фотографија од младоста (Фото)

Најпознатиот фудбалски судија во историјата, Пјерлуиџи Колина, беше препознатлив по својот изглед, немаше ниту едно влакно на телото, а причина за тоа е болеста алопација од која тој се разболе кога имаше 24 години.

Колина многу подоцна стана познат во Италија и светот, па ретки се луѓето кои го паметат со коса.

Деновиве се појави една стара фотографија од почетоците на Колина како судија, и се гледа дека не само што не е ќелав, туку има бујна коса.

Верувале или не, човеков на фотографијата е Колина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести