Пјонтек веќе е во Берлин, Херта добива големо засилување (Видео)

Полскиот напаѓач Кжиштоф Пјонтек денеска би требало да стане нов играч на берлинска Херта. По доаѓањето на Златан Ибрахимовиќ, на Пјонтек му стана јасно дека ќе биде резерва и дека не е во прв план, па реши да оди некаде каде што ќе игра редовно. Изборот му падна на Херта, која на Милан ќе му плати 27 милиони евра.

Пјонтек синоќа беше снимен на аеродромот во Милано, од каде што со приватен авион замина во германската престолнина. Денеска Пјонтек ќе треба да ги мине лекарските прегледи и ако нема никаков проблем, ќе потпише за Херта.

Пјонтек во Херта ќе има годишна плата од 4 милиони евра и би требало добро да се снајде. Барем историјата покажала дека Полјаците добро играат во Бундеслигата.

- Оглас -

Најнови вести