По 258 дена чекање го кренаа шампионскиот трофеј, а потоа стигнаа до најлошиот резултат во последните пет години!

Навивачите на Бока јуниорс се израдуваа на драматичниот трофеј освоен пред најголемиот ривал Ривер плејт

Слични вести...