По четири месеци се појави снимка од борбата на „детето“ против „ѕверот“ (Видео)

Промоцијата на ММА борбите наречени Evolution of Combat, се случи во септември минатата година, а до неодамна немаше никаква снимка од една необична борба.

На овој настан се случи една брутална борба. На професионалниот ММА борец Арон Лео за противник му го донесоа 21-годишниот Крег Вуд. Се работи за млад неискусен борец кој воопшто не ни може да биде рамен на Лео.

Едвај 15 секунди траеше борбата, а четири месеци подоцна се појави првата видео снимка.

 

- Оглас -

Најнови вести