По заканата дека ќе ја напуштат Првата лига, Академците на Пандев добија нов терен од ФФМ (Фото)

Проектот за целосна изградба на теренот со вештачка трева чини 280 илјади евра, а средствата се од Хет-трик програмата на УЕФА.

Слични вести...