Победа на мароканскиот првак е „подарок“ во Супер типот

Скратена е верзијата на денешниот Супер тип, па наместо стандардните 16 меча, овојпат има 11 натпревари со зголемени квоти. Во Супер типот доминираат фудбалските мечеви, и тоа од азискиот и африканскиот фудбал, а, секако, најголем фаворит меѓу нив е Видад Казабланка.

Видад е актуелниот првак на Мароко, кој денеска игра на свој терен и е голем фаворит за победа, а коефициентот за „кец“ е 1.47.

- Оглас -

Најнови вести