Победа пак ќе прави рокада, со Гостивар домаќини на „Могила“

Победа по третпат сезонава ќе менува терен на кој ќе играат како домаќини, па за реванш дуелот од соминафиналето на националниот куп против Гостивар ќе играат на „Могилата“.

Стадион на кој лани Победа речиси постојано беше домаќин, а годинава за првпат ќе играат и тоа на трети октомври. Претходно поради инфраструктурни проблеми на Градскиот стадион во Прилеп, Победа играше и во Охрид, Турново, Битола и Штип како домаќин во последните неколку сезони, откако се врати во Првата македонска фудбалска лига.

- Оглас -

Најнови вести