Побрзајте: Мундијалските Квоти на денот започнуваат од 11 часот

Квотите на денот и овојпат се со мундијалска тематика, односно сите се однесуваат на дуели од Светското првенство. Велс е фаворит против Иран и не смее да загуби во меч на кој ќе има барем два гола. За 1Х&2+ коефициентот е 2.15.

Домаќинот Катар игра против Сенегал, а тука комбинацијата е 1+I&3+, па доколку биде погодена, ќе имате одлична квота од 2.65. Холандија против Еквадор треба да даде меѓу 2-5 гола за да излезе добитна квотата од 2.10.

Англија и САД ќе го играат дербито на денот, па за овој меч има две различни комбинации. Првата е Англичаните да не загубат во меч на кој двете селекции ќе постигнат барем по еден погодок, па за 1Х&ГГ коефициентот е 2.40.

Уште поголема е квотата за ГГ прво/второ, што значи двете селекции да постигнат барем по еден гол во првото или второто полуреме за добитен коефициент од 2.65.

- Оглас -

Најнови вести