Полицијата со солзавец се справуваше со навивачите на Ноле (Видео)

Стотици навивачи на Новак Ѓоковиќ се излезени на улиците и со нетрпение ја очекуваат конечната одлука дали најдобриот тениер во светот ќе добие дозвола за настап на Отвореното првенство на Австралија.

Полицијата не можеше да ја обезбеди колата со која Ѓоковиќ тргна да ја слушне конечната одлука од министерот за емиграции во Австралија, па мораше да употреби и солзавец за да ги растргне фановите на Србинот.

- Оглас -

Најнови вести