Почнува лудилото, над 500 игри за обложување во Sport Life за СП во кошарка (Фото)

Утре во 10 часот по македонско време почнува Светското првенство во кошарка, кое ќе се одржува во Филипини, Јапонија и Индонезија, и тоа е прилика за љубителите на овој спорт да се обложуваат и да заработат благодарение на пребогатата понуда на Sport Life.

Поради временската разлика, мечевите ќе се играат денски, наутро и некои попладне по македонско време, па ќе треба порано да ги посетите уплатните места.

Во Sport Life може да се најдат повеќе од 500 различни опции за обложување поврзани со СП.

Тука се и оние многу игри за секој меч одделно, а меѓу нестандардните игри, може да типувате која селекција ќе го освои златото. Први фаворити за титула се Американците, кои потфрилија на претходното СП, па сега ќе пробаат да се вратат на врвот.

Интересна опција е играта која селекција до каде ќе дотурка и кога би била елиминирана.

Огромен е бројот на кошаркари за кои може да типувате дали ќе бидат први стрелци во своите тимови, а ако не ви се чека до крајот на првенството, може да се обложите и кои репрезентации ќе го освојат првото место во своите групи во првата фаза.

Големи квоти добивате ако погодите кој ќе биде најкорисен поединец на шампионатот, а примамливи квоти има и за прв стрелец, прв скокач и прв асистент на првенството.

- Оглас -

Најнови вести