Погба е понуден на Јувентус, но Зидан може да е препрека

Пол Погба се враќа во Јувентус. Ова го најавуваат италијанските медиуми, кои пишуваат дека Погба во јануарскиот преоден рок сигурно ќе си замине од Манчестер јунајтед доколку тренер на „Олд Трафорд“ остане Жозе Мурињо.

Францускиот репрезентативец започна во Манчестер јунајтед, но потоа играше во Јувентус во периодот од 2012 до 2016 година, кога и го покажа целиот свој талент. Во 2016 година, за сума од 105 милиони евра се врати на „Олд Трафорд“, но не ги покажува истите игри како во дресот на „старата дама“.

Токму затоа и самиот Погба сака да се врати во Јувентус. Според најавите, најголем проблем би било доколку дојде до смена на клупата на Манчестер јунајтед. Ако Мурињо добие отказ и на негово место биде поставен Зинедин Зидан, францускиот тренер сигурно нема да сака да го пушти Погба да си замине.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести