Погба им се врати на своите корени, беше пречекан како крал (Видео)

Французинот Пол Погба додека чека да се комплетира неговиот трансфер во Јувентус, замина во африканската земја Гвинеја, во која се родени неговите родители и двајцата браќа.

Приемот на Погба беше спектакуларен, во Гвинеја го пречекаа како национален херој. Тој се возеше со автомобил со отворен покрив и им поздравуваше на минувачите кои го следеа и го извикуваа неговото име.

- Оглас -

Најнови вести