Полјак постигна гол што го крстија „Невидливиот“ (Видео)

Полјакот Матеуш Вдовјак постигна интересен гол во 94. минута за победа на Раков против Пјаст Гливице, а поради густата магла навивачите подоцнаа сфатија дека нивниот тим постигна победнички погодок.

Голот на Вдовјак не се гледа во акцијата што доведе до погодок, па мора да се види репризата за да се забележи, а Полјаците веќе на шега го крстија „Невидливиот гол“.

Raków Częstochowa [1]:0 Piast Gliwice – Mateusz Wdowiak 94′ invisible goal due to extreme fog from soccer

- Оглас -

Најнови вести