Половина мечеви од Супер типот се тениски со квоти под 2.00, шансата за добивка е тука

Денешната Супер тип понуда на Sport Life почнува со тениски натпревар кој почнува во 11 часот и тоа е како најава дека тенисот ќе доминира во оваа омилена игра на обложувачите, каде што квотите се поголеми од тие во билтенот и додатокот.

Од 16-те меча во понудата за денеска, точно половина, осум, се тениски. На сите овие тениски средби има играчи кои се големи фаворити, па шансата за добивка е реална.

Од шесте фудбалски мечеви, најпримамливи квоти од 2.20 има за кец на Шефилд венсдеј против Сандерленд од баражот за влез во англискиот Чемпионшип, како и квота од 2.00 за триумф на Норчепинг кај Хелсингборг од шведската лига.

За по полноќ, зголемени квоти има и за два хокејски мечеви од НХЛ-лигата.

Навистина има многу интересни средби од оваа специјална понуда за обложувачите, каде што со зголемени квоти ќе имаат уште поголеми добивки.

- Оглас -

Најнови вести