Поминаа празниците, време е за Спортска прогноза и „ајфон 12“

По паузата поради новогодишните и божикните празници, од овој викенд повторно на сцена се враќа вашата омилена игра Спортската прогноза, и тоа со 19-тото коло.

Веќе од денеска од 14 часот ќе може да се прават победнички стратегии и комбинации и да се одигра популарната Тринаесетка со многу вредни награди.

Стандардно, веќе четврта сезона играта е бесплатна за сите што имаат СЛ картичка од Sport Life, која исто така е бесплатна и може во кус рок да се добие на сите уплатни места на обложувалницата.

Секако, има и многу награди, а прецизно погодена тринаесетка ви носи супер атрактивен подарок, „ајфон 12“.

Колото е многу интересно со две значајни градски дербија, во Северен Лондон меѓу вечните ривали Тотенхем и Арсенал и во Шпанија овојпат во куп-меч меѓу Бетис и Севилја.

Колото е отворено за типување од денеска од 14 часот до сабота до 15 часот, а како напомена е дека на шпанските натпревари од Копа дел Реј важи резултатот, односно исходот во регуларниот дел на натпреварите.

 

 

 

- Оглас -

Најнови вести