Понеделнички квоти на денот за мерак (Фото)

Петте квоти на денот кои за денеска ги предлага обложувалницата Sport Life прават вкупен коефициент од 47.89, а мечевите во понудата се од топ лигите и од Шведска.

Првиот предлог е да одиграте дека Сасуоло дома ќе победи или ќе одигра нерешено против Монца, со тоа што двата тима би постигнале барем по еден гол. Оваа комбинација во Sport Life носи квота 2.15.

Квота од точно 2.00 имате за играта дека Малме дома во двете полувремиња против Бромапојкарна ќе даде од еден до три голови.

Доколку верувате дека Фиорентина ќе му даде барем еден гол на Калјари во прво полувреме и два или повеќе на крајот на средбата, тука е квотата на денот од 2.20.

Челзи да постигне минимум два гола на гостувањето кај Фулам и Сините да не загубат на ова лондонско дерби е комбинација за која во Sport Life ви се нуди квота од 2.25.

Ист ваков коефициент од 2.25 има и за последниот предлог во Квотите на денот, а се однесува на мечот Лас Палмас – Селта. За да биде добитна квотата, треба во двете полувремиња да паѓаат од еден до три погодоци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести