Понеделнички проблеми со терените – „Вембли“ е ораница, Тотенхем и Сити имаат проблем

Тревникот на „Вембли“ е оштетен и Тотенхем и Манчестер сити ќе имаат многу проблеми пред дербито во Премиер лигата вечерва, од 21 часот.

На храмот на англискиот фудбал се играат мечеви од НФЛ, па моментно на час и половина до почетокот на последниот меч од 10-тото коло во Премиер лигата теренот личи на ораница.

Во Англија велат дека ваков лош терен на „Вембли“ немало во последните 15 години, па играчите на Тотенхем и на Манчестер сити ќе имаат многу проблеми со контролата на топката.

 

- Оглас -

Најнови вести