Понуда каква што нема никаде: Колку поени, скока, асистенции, тројки, освоени или згубени топки ќе имаат кошаркарите во НБА-плејофот

Ноќеска се играат два меча во НБА-плејофот, а Голден стејт дома е голем фаворит против Мемфис. Воините водат со 2:1 во победи и вечерва треба да дојдат на чекор од влез во конференциското финале.

Многу понеизвесно треба да биде на дуелот Милвоки – Бостон. Бостон има предност од 2:1, а актуелниот НБА-првак Милвоки дома не смее да дозволи кикс за да продолжи неизвесноста во оваа пресметка.

Иако се само два меча, во Sport Life има неверојатно голема понуда за овие две средби. Може да погодувате колку поени ќе дадат играчите, колку асистенции, скокови, загубени топки, но и украдени топки, блокади или постигнати тројки.

 

- Оглас -

Најнови вести