Понудата започнува со дерби дуелот од англиската Премиер лига

После пауза од една недела поради натпреварите на репрезентациите, повторно се враќа спортската прогноза. Првиот натпревар од 13-те натпревари започнува во 13 часот и 30 минути, а тоа е дуелот помеѓу Манчестер Сити и Ливерпул. Тоа значи дека останува уште малку време да ја искористите акциската понуда за бесплатно типување на одбраните натпревар и да си добиете вредни награди.

За секој прогнозер главен предизвик како во ова така и во секое коло е да се погоди Среќна 13-ка, односно да се погодат фиксовите на сите 13 натпревари. Прогнозерот со погодени 13 натпревари одбира еден од подароците (Смарт ТВ самсунг 55” 4K, Xiaomi електричен тротинет, X Box Series X).

Подароци има и за прогнозерите кои ќе имаат 12 и 11 погодоци. За 12 погодоци се добива вредносен ваучер од 1.000 денари во Sport Life, а за 11-ка тој ваучер изнесува 500 денари.

- Оглас -

Најнови вести