Пополнете Спортска прогноза пред 14 часот, ништо не губите, а може многу да добиете

Сабота е ден кога стандардно почнуваат мечевите од понудата на бесплатната игра на Sport Life, Спортска прогноза, а денеска првиот дуел е од 14 часот, што значи дека немаше уште многу време да пополните веќе не сте го сториле тоа.

Ваше е дали ќе го следите сопствениот инстинкт или ќе им се придружите на мнозинството играчи. Така за првиот меч од 14, Гранада – Валенсија, 58 проценти од прогнозерите типувале двојка. Голема предност му се дава на Сасуоло против Емполи (дури 83 отсто сметаат дека ќе победат домашните), а повеќе од половината веруваат во победа на Ливерпул над Челзи после 90 минути игра во утрешното финале на Луга купот.

Има и парови од основната понуда кај кои постои поделеност и кај кои најмногу играчи прогнозурале дека ќе биде нерешено.

За погодена 13-ка, подарокот можете сами да си го одберете.

Изборот е меѓу трите понудени варијанти:

Смарт ТВ самсунг 55” 4K,

Xiaomi електричен тротинет и

Сони плејстејшн 5.

Подароци има и за прогнозерите што ќе утнат еден пар, ним им следува ваучер од 1.000 денари во Sport Life, а тие со две утки добиваат ваучер од 500 денари.

Прогнозирајте и бидете во трка за освојување примамливи подароци!

- Оглас -

Најнови вести