Поради гол во последна минута од прво полувреме не стана милионер, но доби 99 дена бесплатни тикети во Sport Life (Фото)

Играч во Sport Life од Брвеница поради еден гол постигнат во последната минута од првото полувреме на дуелот меѓу Апоел Никозија и Закакиу за 1:1 во кипарскиот шампионат остана без неверојатна нето-добивка од 848.000 денари.

На тикетот кој е уплатен само за 50 денари, и бруто-добивката изнесуваше речиси милион денари, одиграни се десет натпревари на фаворитите од кои се бараше да остварат сигурни победи, односно „кец во кец“ и да има помеѓу три и пет гола. Квотите за овие игри се движеа од 2.40 до 3.00.

Кобен за обложувачот од Брвеница беше дуелот од кипарскиот шампионат меѓу Апоел Никозија и Закакиу, кој заврши со триумф на фаворитот од 3:1, но на полувреме беше 1:1. Гостите единствениот гол го постигнаа во 44-тата минута.

На останатите мечеви фаворитите го исполнија условот, Атлетико Мадрид, ПСЖ, АЗ, Гент, Порто, Лестер, Ренџерс, П’лзељ и Спарта Прага ги освоија бодовите.

Сепак, како утешна награда со Втора кеш шанса на Sport Life, играчот ја добива назад уплатената сума, но со Premium Lucky Loser добива и ваучери за бесплатно играње во следните 99 дена во висина на уплатената сумa. Тоа значи дека во следните малку повеќе од 3 месеци играчот од Брвеница секој ден ќе може да уплаќа по 50 денари.