Се однесуваше како хулиган – Поранешен капитен на Русија крвнички претепа судија, летаа боксови и клоци (Фото+Видео)

Роман Широков се соочува со кривична пријава, а судијата Никита Данченко има скршена јаболкница и уште неколку повреди.

Слични вести...